Montáže radiostanic, antén a příslušenství


Radiostanice v kabině vozidla je nutné umístit tak ,aby pod reproduktorem radiostanice bylo volné místo.V případě, že je radiostanice zabudována do panelu je nutné použít externí přídavné repro. Na vhodné místo přišroubujte držák mikrofonu.
Napájení radiostanice je 13,8 V červený kablík připojte na +, černý na - pól baterie nebo na vhodné místo v palubní síti vozidla, které je možno zatížit proudem cca 1,5A. V případě palubní sítě 24 V je nutné použít měniče 24/12 V-10 A u nespínaných měničů. Proud měniče volíme dle zátěže. Např.: radiostanice 1,5A, autorádio 2A, lednička 5A, televizor 5A. Proud měniče v tomto případě je minimálně 13,5 A proto volíme měnič spínaný 16A. Nespínané měniče jsou vhodné jen pro provoz radiostanice protože nejsou zatíženy trvale. Provoz např. ledničky je zatížení trvalé a proto není vhodné používat nespínané-ztrátové měniče.

Podmínka pro správnou činnost antény je dobré ukostření paty antény na kovovou karoserii případně na nosič zrcátka, který musí být kovový a spojený s části karosérie. V žádném případě nesplní tuto podmínku "namontování antény na plastovou nadstavbu karoserie a její ukostření pomocí drátu". Další nutnou podmínkou pro správnou činnost antény je její umístění tak aby nebyla stíněna karoserií nebo nadstavbou případně vlekem. Je-li aktivní část antény - prut v blízkosti kovových částí, není možné anténu naladit a její vyzařování je omezeno. Po provedené montáži antény je nutné provést změření a doladění pomocí měřícího přístroje SWR/W.


Odborné montáže radiostanic a příslušenství zakoupených v naši prodejně provádí:

Svatopluk Červínek - ČSV
mobil: 603 452 600
 

alltronic prodejna - Všechna práva vyhrazena 2005 - 2006