Antény a příslušenství


Informujte se na příslušenství z naší široké nabídky!


Mobilní antény

Antény mobilní jsou konstruovány pro použití v automobilu. Rozlišují se klasické, s nutností upevnění do střechy automobilu (navrtáním otvoru průměru 8 – 13 mm) a magnetické , které drží na střeše permanentní magnet v patě antény. Někdy se používají tyto antény jako náhrada balkónových antén. V tomto případě je nutno zhotovit pro mobilní anténu dostatečnou protiváhu, což představuje u CB pásma cca plochu 1 metru čtverečního. Konstrukce balkónu nebo římsy většinou nestačí k vytvoření dostatečné protiváhy a u takto upevněné antény se nám pravděpodobně nepodaří dosáhnout požadované hodnoty PSV .

1) Antény s pevným uchycením:
T
yto antény vykazují většinou větší účinnost než antény magnetické. Nevýhodou je nutnost vyvrtání otvoru ve střeše automobilu. Výjimku tvoří specielní držáčky na antény u kamionů , kde se využívá uchycení na venkovní zrcátko. U osobních automobilů se uchycení na různé druhy pomocných „hrazdiček“ neosvědčilo.
Typů mobilních antén je mnoho druhů. Liší se konstrukcí , délkou a ziskem v dBi . Obecně platí, že delší anténa má větší zisk a tím i dosah. To se využívá zejména u osobních aut. U kamionů a jiných užitkových vozidel s ohledem na výšku kabiny řidiče je nutno volit podle možností i kratší antény. Pokud však chcete převážně jen poslouchat např. 10. kanál, který je určen pro řidiče , stačí Vám i kratší anténa. Délky antén bývají od cca 70 cm až po 160 cm , existují však i delší antény.
Protože je v ČR povolená délka antény ( bez kotvení ) jen 140 cm, mohou nastat problémy s českou policií při silničních kontrolách. Proto naše firma má antény vesměs opatřeny atestem 8 SD a na delší antény máme stanoveny Ministerstvem dopravy příslušné výjimky ze zákona. Tím chráníme naše uživatele antén President i montážní firmy.
Antény President , které nabízíme v širokém sortimentu paří mezi absolutní světovou špičku. Důležité je však pro maximální využití zisku a užitečného dosahu antény nejen její naladění , ale i umístění na střeše automobilu. Antény je nejlépe umístit do středu střechy automobilu nebo alespoň do podélné osy střechy automobilu. Jen tak dosáhnete rovnoměrný vyzařovací diagram a vysílací poměry se nebudou měnit při jakékoli změně směru jízdy automobilu. Umístění na kufr nebo blatník je proto krajně nevhodné .
Některé antény jsou opatřeny klouby pro nastavení zářiče ( např. President Maryland, Alabama, Oregon, Iowa …) , který musí být vždy kolmý k patě antény. Pokud máte rovnou střechu a nepotřebujete k dostavení zářiče kloub antény , můžete zvolit takový typ antény, která kloub nemá. Je výrobně jednodušší a proto i levnější ( např. President Alaska ) .Pokud chcete anténu z důvodu odcizení často demontovat , zvolte si takový model , kde to lze jednoduše ( např. President Alabama, Alaska , Oklahoma…) . Někdy chcete anténu jen jednoduše sklopit při zajíždění do garáže ( např. President Maryland exp.) .

2) Antény magnetické:

Tyto antény se využívají zejména u osobních automobilů , pokud nechceme vrtat otvor do střechy nebo používáme radiostanici jen občas ( např. při cestě na dovolenou v létě).
Nevýhodou je větší možnost odcizení a především je nutno počítat s umístěním kabelu , který vede od antény k Vaší radiostanici . V létě nebývá problém protáhnout kablík od antény na střeše např. pootevřeným střešním nebo bočním oknem. V zimě je nutno hledat jiné řešení.
Nejvýkonnější jsou magnetické antény délky cca 1, 5 m ( např. President ML – 145) . Lze však s úspěchem použít i kratší ( např. President Ohio) . Magnety na automobilech velmi dobře drží a není nutno se obávat ztráty za jízdy. Také magnetické antény nutno doladit PSV měřáčkem přímo na střeše automobilu. O umístění platí totéž co u klasických antén.

 


Ke všem schváleným radiostanicím obdržíte všechny dokumenty, požadované Zákonem č.22/1997,
 Zákonem 151/2000 a ČTÚ. Radiostanice jsou označeny předepsanou schvalovací značkou.
Na příslušné výrobky bylo vydáno Prohlašení o shodě.

 

alltronic prodejna - Všechna práva vyhrazena 2006